Polskie Wiki Wolnościowe

Crass

Krwawe rewolucje

Mówicie o waszej rewolucji, lecz co zamierzacie zrobić, kiedy nadejdzie jej czas? Czy zamierzacie być wielkimi ludźmi z karabinami? Czy będziecie mówić o wolności, gdy zacznie lać się krew? Wolność nie ma żadnej wartości, kiedy ceną jest przemoc. Nie chcę rewolucji - chcę anarchii i pokoju.

Mówicie o obaleniu władzy przemocą jako swoim celu, mówicie - po wyzwoleniu będzie rządzić lud. Czyż teraz nie rządzą ludzie, jaka będzie różnica? Po prostu nowa banda fanatyków z lufami karabinów skierowanych na mnie. Co zrobicie z ludźmi, którzy nie będą chcieli waszych nowych ograniczeń, którzy nie będą się z wami zgadzać i będą mieli własne przekonania?

Mówicie, że błądzą nie zgadzając się z wami - więc gdy zacznie się rewolucja, będziecie musieli ich zniszczyć. Mówicie, że rewolucja przyniesie wolność nam wszystkim, lecz dziwna to wolność, kiedy stoi się pod murem.

Czy będziecie indoktrynować masy, aby służyli nowemu reżimowi i po prostu usuwać tych, których poglądy są zbyt radykalne? Brytyjska kolej załatwi transport, reszty dokona cyklon B, jeśli zawiedzie gaz z Morza Północnego.

To ciągle ta sama historia niszczenia człowieka przez człowieka. Musimy poszukać innej odpowiedzi na problemy tej ziemi.

Viva la revolution! Ludy świata łączcie się. Powstańcie odważni mężowie, wasza powinność to walka. Wszystko wydaje się łatwe, ta rewolucyjna zabawa. Lecz gdy zacznie się naprawdę, będzie to wyglądać zupełnie inaczej..

Wasze intelektualne teorie rewolucyjne nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ są bredniami wymyślonymi przy kuflu piwa. Ból, śmierć i cierpienie to dla was nic nie znaczy. Macie do tego tylu ludzi. Jeżeli zrobił to Mao, dlaczego wy nie możecie? Czym jest wolność nas wszystkich naprzeciw cierpienia jednostek? To rodzaj samookłamywania, który zabił miliony Żydów. Ta sama fałszywa logika, stosowana przez wszystkich politycznych handlarzy. Więc nie myślcie, że dam się ogłupić waszymi sztuczkami. Polityczna prawica, polityczna lewica. Wasza cała polityka. Rząd jest zawsze rządem, a rząd to przemoc. Lewicowy czy prawicowy, trzyma ten sam stary kurs. Prześladowania, wyzysk, ograniczenia, władza i prawo. Celem każdej rewolucji jest zdobycie władzy. Czcicie swoich bohaterów, cytujecie Marksa i Mao. Ich wolnościowe idee są teraz uciskiem. Nic się nie zmieniło przez śmierć tylu ludzi. Te same faszystowskie rozgrywki, lecz trochę inne reguły. Wszystko jest takie samo, bo każdy rząd jest taki sam. Niewolnictwo nazywa się wolnością.

Nie macie nic do zaoferowania, oprócz snu bohatera minionych lat. Prawda o rewolucji, bracie…….jest rok zero.

 
Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: CC0 1.0 Universal